کثرت انتشار اخبار بد اثر روانی منفی به جامعه وارد می کند/ اخبار یأس آفرین باعث تخریب روحیه جوانان می شود

یک جامعه شناس با بیان اینکه انتشار اخبار منفی در جامعه موجب آسیب های روحی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می شود، گفت: انتشار این گونه اخبار موجب تخریب فرهنگ جامعه، ایجاد آشوب و بحران در کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس ، امان الله قرایی مقدم در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به تأثیر انتشار اخبار منفی و یأس آفرین و اثرات آن بر تشدید آسیب های اجتماعی گفت: هر نوع شایعه پردازی و اخبار منفی می تواند آثار و صدمات روحی و روانی بر افراد جامعه بگذارد. 
قرایی مقدم ادامه داد: این نوع اخبار اثرات اجتماعی نیز دارد که می توان به آسیب های اجتماعی، اقتصادی و تخریب فرهنگی اشاره کرد.
وی با بیان اینکه اخبار منفی در زمینه اقتصادی با ایجاد دلهره موجب آسیب به اقتصاد کشور می شود، اظهار کرد: چرا که وقتی یک خبر منفی در زمینه اقتصادی منتشر می شود، باعث ایجاد دلهره و بحران در مردم می شود، به علاوه این اخبار، ناامید شدن فعالین اقتصادی را به دنبال دارد. 
قرائی مقدم تصریح کرد: هم چنبن تخریب و از بین رفتن مشاغل در اثر ناامیدی اقتصادی مردم یکی دیگر از اثرات انتشار اخبار یأس آفرین است. 
این جامعه شناس افزود: امروز مهمترین سلاحی که رسانه های بیگانه و فضای مجازی از آن استفاده می کنند، انتشار اخبار منفی و دروغ است. 
وی با بیان اینکه این گونه اخبار جامعه را مشوش می کند، افزود: این رسانه ها با انتشار اخبار منفی در جامعه موجب آسیب های روحی و روانی در افراد و به دنبال آن ایجاد آشوب و هیجان کاذب می شود.
قرایی مقدم ادامه داد: اثرات اجتماعی این اخبار نیز ایجاد حرکات اجتماعی از سوی نسل جوان و ایجاد آشوب در کشور است. 
قرایی مقدم با بیان اینکه انتشار اخبار دروغ موجب صدمات منفی فرهنگی بر جامعه می شود، توضیح داد: اخبار منفی موجب از بین رفتن اعتماد عمومی بین مردم و افزایش فاصله مردم و حکومت خواهد شد. 
انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)