از ما می خواهند درباره سهم اهواز از آلایندگی نفت چیزی نگوییم

شهردار اهواز با بیان اینکه در بحث آلایندگی تولید، انتقال و فروش نفت همانند جرایم رانندگی سهم شهرداری پرداخت نمی شود، گفت: در جلسه ای از ما خواسته شد در مورد حق آلایندگی اهواز از وزارت نفت که ۷۰۰ میلیارد تومان است، چیزی نگوییم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس ، از اهواز، منصور کتانباف عصر روز گذشته در نشست هم اندیشی با مدیران مسئول رسانه ها، با اشاره به اینکه میزان جرایم رانندگی اهواز ۷۰ میلیارد تومان بوده که ۴۲ درصد آن سهم شهرداری است، اظهار کرد: تاکنون فقط ۱۰ درصد یعنی ۳ میلیارد تومان از آن را دریافت کرده ایم.
وی با بیان اینکه در بحث آلایندگی تولید، انتقال و فروش نفت همانند جرایم رانندگی سهم شهرداری پرداخت نمی شود، گفت: در جلسه ای از ما خواسته شد که در مورد حق آلایندگی شهر اهواز از وزارت نفت که ۷۰۰ میلیارد تومان است چیزی نگوییم.
کتانباف با تاکید بر اینکه تا امروز در شهرداری یک ریال از دولت برای اداره شهر وجود ندارد، عنوان کرد: از نظر قانونی دولت ها از اختصاص بودجه به کلانشهرها منع شده اند مگر برای پروژه های خاص، پروژه خاص اهواز نیز در حال حاضر قطار شهری است که تا امروز اعتبار ۵۴ میلیارد تومانی آن تخصیص داده نشده است. البته اوراق خزانه به سررسید سنوات آینده دریافت شده که آن هم تابع شرایطی است.
وی آموزش شهروندی را اولویت برنامه های فرهنگی شهرداری دانست و گفت: در بحث مناسبت ها تا حد زیادی به کمک دستگاه های فرهنگی دیگر نیاز است.
شهردار اهواز گفت: اولویت شهرداری برای سال آینده تکمیل پروژه ها و فعالیت های نیمه تمام است مشروط به اینکه منابع آن تأمین شود. اگر موفق شویم یک مدیریت یکپارچه و هماهنگ شهری در اهواز ایجاد کنیم می توانیم شرایط مطلوب تری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه باید شهر خود را بهتر به دیگران معرفی کنیم، عنوان کرد: اگر ما عنوان آلوده ترین شهر را برای اهواز برجسته کنیم در واقع سبب فرار سرمایه گذاران از آن می شویم.
کتانباف با اشاره به اینکه برای زیرسازی آسفالت در مناطق کمتر برخوردار به هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است، گفت: حدود ۳۵۰ هزار نفر از مردم اهواز در ۲۰ نقطه شهر زندگی می کنند که از حداقل امکانات نیز برخوردار نیستند.
وی از برنامه دو ساله شهرداری برای ساماندهی ورودی های شهر خبر داد و افزود: قرارداد تکمیل ساحل شرقی کارون نیز تا شیبان بسته شده و استانداری وعده تأمین ۵۰ درصد از بودجه مورد نیاز آن را داده است.
انتهای پیام/م

Let’s block ads! (Why?)