تبریز؛ میزبان دومین جشنواره نغمات دینی «ترنم آسمانی»

دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات «ترنم آسمانی» امروز با حضور گروه های راه یافته به مرحله نهایی در تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس ،  دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات «ترنم آسمانی» امروز با حضور گروه های راه یافته به مرحله نهایی در تبریز آغاز به کار کرد.

محمدحسین بلاغی، دبیر اجرایی جشنواره، در حاشیه برگزاری در گفت وگو با ایکنا، با اشاره به بخش های هشتگانه جشنواره یاد شده گفت: بخش اجرای زنده شامل رشته های همخوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح و مدیحه سرایی و همچنین ابتهال است.
وی ادامه داد: بخش تولیدات استودیویی نیز شامل رشته های تولیدات آکاپلا، تولیدات موسیقایی، تولیدات زبان های خارجی و تولیدات انشاد فردی خواهد بود.
بلاغی با اشاره به بخش ویژه این جشنواره اضافه کرد: به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و دفاع از حریم ولایت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافعین حرم، بخش ویژه این جشنواره با موضوع «شهدای مدافع حرم» برگزار می شود.
دبیراجرای دومین جشنواره سراسری ترنم آسمانی گفت: تعداد آثار ارسالی به این جشنواره نسبت به سال قبل ۶۰درصد افزایش یافته است.
وی، با بررسی سطح کیفی آثار رسیده نیز افزود: از نظر کیفی نیز آثار دریافتی نسبت به جشنواره دوره اول کیفبت آثار قابل مقایسه نیست و پیشرفت چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: آثار رسیده به این جشنواره در حد جشنواره های بین المللی بود.
بلاغی، با اشاره به تعداد مهمانان دعوت شده به این جشنواره گفت: بیش از ۸۰ نفر از قاریان، گروه های تواشیح، مبتهلین به عنوان مهمان در این جشنواره حضور دارند.
دبیر اجرای دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات«ترنم آسمانی» اظهار کرد: داوری این جشنواره بر عهده ۹نفر از داوران، قاریان و متخصصین است.
وی در پایان گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره امروزسه شنبه ۱۴ آذرماه ساعت ۱۸/۳۰ با حضور مقامات استانی و کشوری و عموم فعالان جامعه قرآنی مراسم اختتامیه این جشنواره برگزار خواهد شد.
ایکنا 
انتهای پیام / غ

Let’s block ads! (Why?)