بسیج نیروی مخلص مردمی / جای پای مهرورزی از جبهه های جنگ تا زلزله کرمانشاه

بسیج تجربه بهینه ای در راستای آبادانی و اردوهای جهادی برای یاری رساندن به مردم دارد.در وقوع هر زلزله و پیشامد ناگواری یک فضای احساسی و روانی ایجاد می شود که پس از چندی متاسفانه فروکش می کند اما کار بسیج مستضعفین بعد از فروکش کردن این احساسات پایان نمی پذیرد و در واقع تازه اغلب کارهای این سازمان مردم نهاد شروع می شود که مربوط به کار ساختاری و زیرساختی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس ، امیرحمزه نژاد – زلزله کرمانشاه حادثه تلخی بود که درون خود شیرینی هایی نیز داشت. در کنار آواری که بر سر مردم شهرهای استان کرمانشاه ریخت، دستان پر مهری هم بودند که به یاری هموطنان خود شتافتند. در کنار همه کمک رسانی ها بسیج، این نیروی مخلص مردمی نیز مانند همیشه دست به کار یاری رساندن به مردم شده است. بسیاری از مردم در زلزله کمک کردند اما موضوع اصلی در کمک رسانی ها سازماندهی این موارد است. بسیج که همواره بی مزد و منت از جنگ تحمیلی تا به امروز در خدمت ملت ایران بوده است، در کارزار کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه نیز حضور گرم و صمیمی داشته است.
بسیج تجربه بهینه ای در راستای آبادانی و اردوهای جهادی برای یاری رساندن به مردم دارد. روستاییان و مردم مناطق محروم کشورمان با امدادرسانی و اردوهای آبادانی بسیج به خوبی آشنا هستند. در وقوع هر زلزله و پیشامد ناگواری یک فضای احساسی و روانی ایجاد می شود که پس از چندی متاسفانه فروکش می کند اما کار بسیج مستضعفین بعد از فروکش کردن این احساسات پایان نمی پذیرد و در واقع تازه اغلب کارهای این سازمان مردم نهاد شروع می شود که مربوط به کار ساختاری و زیرساختی می شود. از این رو بسیج با توجه به تجربه هایی که در این زمینه دارد، درواقع به طور ساختاری و دور از هیاهوی سلبریتی گونه ای که حول کمک رسانی به مردم زلزله زده وجود دارد، کار خود را انجام می دهد. هر چند که نبایسی از هر کمکی که در راستای همدلی و همدردی با مردم زلزله زده صورت می گیرد غافل شد و آنرا کوچک شمرد. با این حال فضای به هم ریخته کمک رسانی به مردم زلزله زده نشان می دهد که سازمان های مردم نهاد با تجربه مانند بسیج مستضعفین می توانند در کمک رسانی بهتر و بیشتر به مردم حادثه دیده مثمر ثمر واقع شود.
بسیج در دل خود تجربه زیبای مادران و مردمی که پشت جبهه حق علیه باطل برای پشتیبانی رزمندگان خود تلاش می کردند و با دست های خالی آذوقه و مواد غذایی لازم را تهیه و به جبهه ها می فرستادند، دارد.
بسیج نیروی جان بر کفی است که در زلزله های مختلف از جمله زلزله بم، ورزقان، رودبار و منجیل، طبس، بیرجند و… حضور حماسی داشته و اینک نمی توان از این تجربه های تاریخی گذشت.
نیرویی که در بسیج مستضعفین برای رسیدن به اهداف بزرگ نهفته و تا به امروز موفقیت آمیز بوده است و در سطوح و قشرهای مختلف از دانشجویان و اساتید گرفته تا پزشکان و کسبه بازار و مردم مختلف می تواند به طور بهینه مورد استفاده قرار گیرد.
انتهای پیام / غ

Let’s block ads! (Why?)