افزایش سن ازدواج خواسته ی سند ۲۰۳۰ است

کبری خزعلی در واکنش به بررسی افزایش سن ازدواج گفت: این مطالبه از جمله موارد رفع خشونت علیه زنان است که در سند ۲۰۳۰ آمده ولی سن مسئولیت پذیری در کشورهای حامی این طرح، بسیار پایین تر از سن ازدواج است.

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج ،
کبری خزعلی، قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جایگاه زن و خانواده از اساسی ترین بحث ها در تمدن هاست، ادامه داد: برای انحطاط بزرگترین ابزار هم همین خانواده است و از آغاز خلقت اگر دقت کنید در همه بحران ها و تحولات اساسی نقش آفرینی کرده اند به طور مثال در زندگی حضرت موسی(ع) سه زن و یک برادر نقش آفرین است که نماد یک خانواده هستند.
وی افزود: نقش آفرینی حضرت خدیجه(س) و حضرت زهرا(س) حمایت ها و روشنگری های زنان است و حضرت زینب(س) نیز مهمترین نقش را در کنار امام زمان خود ایفا می کند، مدیریت کاروان را بدست می گیرد و پیام رسان واقعه عاشورا می شود، اگر دقت کنید حضرت علی(ع) جنگ های زیادی داشتند اما کدام یک در ذهن ما به اندازه ی واقعه عاشورا در ذهن ها باقی مانده است، چون زن و خانواده در آن واقعه نقش آفرینی کرده اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در انتقاد از طرح افزایش سن ازدواج گفت: ازدواج به موقع و متناسب با شرایط هر فرد است ولی افزایش سن ازدواج در راستای سیاست های برابری جنسیتی از سند ۲۰۳۰ است که یکی از شاخص های رفع خشونت، منع ازدواج زیر ۱۸ سال است نه برآمده از یک بحران و مشکل جدی در کشور و به نظر می رسد اصلاح قانون سن ازدواج گامی در جهت اجرای برنامه ها و سیاست های بین المللی با ویترین حقوق کودک و زنان است.
وی تاکید کرد: ازدواج کودکان کلمه ای دروغ است زیرا تعریف کودک در جوامع مختلف متفاوت است و این لایحه براساس سیاست ها و فشارهای مجامع غربی طرح شده است و حامیان آن قصد دارند که سن ازدواج را به ۱۸ سال برسانند حال آنکه …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)