توصیه هایی برای فرم دادن و برداشتن ابرو

بیست ستون/ زیبایی ابرو تاثیر زیادی در ظاهر فرد ایجاد می کند ، به همین دلیل هر فردی ، ابروهای خود را دستکاری می کند و اشتباهات باعث خراب شدن ظاهر و شکل ابرو می شود .
بیش از اندازه ابروهایتان را بر می دارید
برداشتن مکرر ابرو باعث می شود که به مرور زمان دیگر پر نشوند و باعث کم پشت شدن ابروها شود . گاهی با براشتن ابرو جای آن پر نمی شود و این احتمال با بالا رفتن سن بیشتر خواهد شد . بهتر است همیشه ابروهایتان را با وکس بردارید و یا با مداد شکل دلخواه ابرویتان را بکشید .
شاید فکر کنید ابروهای نازک زیباتر به نظر می رسد اما باز هم این کار را نکنید . ابرو با اندازه طبیعی و متعادل بسیار زیباتر از ابروهای خیلی نازک یا پهن خواهد بود .
موهای نازک بالای ابرویتان را بر می دارید
خیلی از خانم ها عادت دارند موهای کرکی بالای ابرویشان را بردارند . این کار به مرور زمان به عادت تبدیل می شود و نهایتا سبب می شود بالای ابروهایتان خالی به نظر برسد . نباید خیلی در برداشتن کرک های بالای ابرو وسواس داشته باشید . کرک های بالای ابرو را به حال خودشان رها کنید . یادتان باشد موهای ابرو را باید از بالای پلک بردارید نه از روی پیشانی و کرک های ابرو را با مداد ابرو پر کنید . باید برای پر کردن ابرو از مداد مخصوص استفاده کنید .
ابروهایتان را شانه نمی زنید
ابروهای بلند ظاهر ابروهایتان را نامرتب و افتاده نشان می دهد . نباید موهای بلند انتهای ابرو را کوتاه کنید . بهتر است ابروهایتان را با برس مخصوص ابرو مرتب کنید و از ژل مخصوص ابرو استفاده کنید تا ابروها مرتب باشند .
موچین خوبی ندارید
باید برای برداشتن ابرو از یک موچین حرفه ای و مناسب استفاده کنید . موچینی که موهای ابرو را نمی گیرد و خوش دست نیست باعث می شود برداشتن ابرو باعث آسیب رساندن به ابروهایتان شود و اعصابتان را بهم بریزد.
ابروهایتان را بند بیاندازید
خانم ها معمولا ترجیح می دهند به تنهایی با وکس یا بند موهای زائد ابرویشان را بردارند و با این کار فقط به خودشان آسیب می زنند و پوست را زخمی و ملتهب می کنند و حتی ممکن است به خاطر تسلط نداشتن وارد خط ابرو شوند و ابرو را خراب کنند. البته بندانداختن زیاد ابرو هم کار درستی نیست. باید این کار را به صورت محدودی توسط آرایشگر و طراح ابرو انجام دهید.
ابروهایتان را از ناحیه تاج بر می دارید
شاید فکر کنید باید برای برداشتن ابرو از تاج شروع کنید و به انتهای ابرو برسید . اما حقیقت این است که برای برداشتن ابرو باید از وسط و از ناحیه ای که ابرو پرتر است شروع به برداشتن کنید . از وسط ابرو به سمت انتها بروید و بعد از این که پشت پلک و زیر ابرو را مرتب کردید تاج ابرو را مرتب کنید .
برای برداشتن ابرو از تیغ استفاده می کنید
خیلی از خانم ها عادت دارند که ابروهایشان را با تیغ فرم دهند . اما توصیه می شود از تیغ استفاده نکنید . بهترین وسیله برای مرتب کردن ابروها استفاده از بند ، وکس و موچین است . تیغ ها برای صورت خانم ها مناسب نیست و فقط برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود .
بخش های خالی ابرو را پر نمی کنید
همه خانم ها ابروهای پرپشتی ندارند . برای شکل دادن به ابروهایتان بخش های خالی ابرو را خوب پر کنید . البته می توانید با روش های درمانی رشد ابروهایتان را بهبود دهید اما در هر شرایطی می توانید داخل آن را با مداد ابرو رنگ کنید .
ابروهایتان را ناشیانه بر می دارید
خیلی از آموزش ها به خانم ها می گویند با مداد طراحی شکل ابروی مورد نظرتان را درست کنید و مابقی موها را بردارید . یک دلیل خوب برای این وضعیت این است که نمی دانید روش برداشتن ابروهایتان چگونه است و توجهی به مدل ابروهای خود ندارید .
توصیه می شود قبل از برداشتن ابرو بگذارید ابروهایتان پر شوند و شکل واقعی شان مشخص شود و سپس متناسب با مدل های ابرو طرحی که با فرم صورت تان متناسب است را انتخاب کنید . البته نباید به ابروهایتان مدل خاصی دهید زیرا در این صورت آن را خراب می کنید .
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

Let’s block ads! (Why?)