زنم با دخالت های پنهانی خواهر زنم طلاق می خواهد

خراسان/ پسری ۲۳ ساله هستم با مدرک دیپلم و همسرم ۲۰ ساله و فوق دیپلم است. یک سال و نیم است که در دوران عقدیم و در شرکتی استخدامم. وضع مالی معمولی دارم و معمولا به دلیل دوری و فاصله راه، هفته ای یک بار همسرم را می بینم و از این رو دخالت های پنهانی خواهر و مادرش رابطه ما را به هم زده است. کارم به دادگاه و طلاق کشیده و مدام می گوید تو سرد هستی. راحت می گوید من طلاق می خواهم. چه کار کنم؟ با این روال می توان زندگی کرد؟
انتظار می رود زوجین در دوران عقد، خاطرات شیرینی برای یکدیگر ثبت کنند؛ اما به نظر خیلی زود وارد مراحل قانونی و سیر حقوقی زندگی مشترک شده اید. شکایت همسر شما به دلیل سردی و ظاهرا بی توجهی شماست. دلیل شما دوری راه برای با هم بودن است؛ ولی به نظر، همسرتان قانع نشده است. سوال من این است که از چه روش هایی برای ابراز علاقه و محبت خود به ایشان استفاده کرده اید؟ خیلی از زوجین به دلایل شغلی، تحصیلی و سکونت در دو شهر مختلف امکان دیدار همسر خود را ندارند اما قطعاً به غیر از روابط دیداری، روابط تلفنی، پیامکی و اینترنتی هم امکان برقراری ارتباط به شیوه های مختلف را فراهم می کند. دوری صرفا مانع ارتباط نزدیک می شود و قابل درک است اما در زمینه بیان احساسات مثبت، دلتنگی، شور و هیجان دوران عقد، دادن هدیه و … نمی تواند مانع جدی باشد. خوب است که با ارزیابی دقیق تر میزان رفتارهای محبت آمیز خود در این دوران، به نقاط قوت و ضعف رفتار های خود بیندیشید و درصدد اصلاح آن ها برآیید.
روابط عاطفی تان را تقویت کنید
شکایت شما از همسرتان به دلیل نبود مرزبندی و رعایت نکردن حریم زندگی مشترک است به نحوی که به خانواده اش اجازه مداخله و تصمیم گیری داده است؛ البته با توجه به احساس سردی از جانب شما، پناه بردن به خانواده برای حل مشکلات ازدواج بعید نیست. همسرتان به دلیل کم تجربگی و ضعف در حل مسئله، به خانواده متوسل شده چون احساس می کند حمایت یا محبتی از شما دریافت نکرده است و خواهر یا مادر را حامی خود مى داند و به دنبال رای و نظر آن ها می رود؛بنابراین توصیه می شود برای کاهش وابستگی همسرتان به خانواده، روابط عاطفی خود را با همسرتان تقویت و مرزهای زندگی مشترک خود را در گفت و گوهایی مشخص و محدود کنید تا از مداخله افراد نزدیک جلوگیری کنید.
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

Let’s block ads! (Why?)