اهمیت تقسیم کار در خانواده کودک مبتلا به اوتیسم

ایران/ تقسیم کار در خانواده هایی که کودک مبتلا به اوتیسم دارند یکی از مهم ترین اصولی است که سبب می شود، آرامش تک تک اعضای خانواده و درنتیجه کودک مبتلا به اوتیسم حفظ شود.
مهسا مقدم خطاب به خانواده هایی که کودک اوتیستیک دارند، می گوید: اگر در مورد موضوعی اختلاف نظر دارید بهتر است ابتدا به تصمیم مشترکی برسید و سپس آن را در مورد کودک اجرا کنید، برخوردهای مختلف در زمینه یک موضوع از جانب هر کدام از شما کودک را سردرگم و ناآرام خواهد کرد.
به گفته این کارشناس ارشد گفتاردرمانی، حتی در زمینه رفت و آمد به کلاس های آموزشی و درمانی فرزندتان باید برنامه ریزی داشته باشید و وظیفه بردن و آوردن کودک به مرکز درمانی را بر دوش یک نفر نیندازید. سعی کنید با برنامه ریزی ، دیگر افراد خانواده را هم در این کار مشارکت دهید.
او در ادامه می افزاید: به خاطر داشته باشید مدت زمان درمان در این کودکان یک روند کوتاه و مقطعی نیست، بنابراین واقع بین باشید و تقسیم وظیفه کنید که هم خسته نشوید و هم همه افراد خانواده در جریان اقدامات درمانی انجام شده برای کودک اوتیسمی باشند. به این صورت در انجام تمرینات کودک در منزل نیز می توانید هم پدر و هم مادر و حتی دیگر اعضای خانواده بخوبی مشارکت کرده و با تعامل بیشتر با کودک، بستر مناسب تری برای موفقیت و پیشرفت این کودکان ایجاد کنید.
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

Let’s block ads! (Why?)